Odškodňování obětí trestních činů v kontextu násilí na ženách

Publikace obsahuje komplexní shrnutí poznatků dvouletého mezinárodního výzkumu zaměřeného na téma odškodňování obětí násilí na ženách a poskytuje nezbytný kontext potřebný pro pochopení problematiky se všemi jejími specifiky.

Obsah

Seznámíte se s významem a smyslem odškodňování obětí. Dozvíte se o efektivitě české justice v oblasti odškodňování obětí. Poznatky tým proFem analyzoval na základě dvouletého výzkumu, který byl zaměřený  na mapování stávající právní úpravy náhrady újmy a peněžité pomoci v Česku. Z doplňujících výzkumných rozhovorů a debat s odborníky vznikly návrhy ke zlepšení situace a doporučení ke změně legislativy i praxe. Poslední kapitola se věnuje tématu odškodňování v mezinárodním kontextu.

Publikaci si můžete stáhnout stáhnout zde. Pokud byste chtěli tištěnou verzi, pište na adresu administrativa@profem.cz.

Aktuální publikace je doplněna brožurou Odškodnění obětem krok za krokem: Příručka k náhradě újmy a peněžité pomoci obětem trestných činů (nejen) v kontextu násilí na ženách. Je určena právníkům a právničkám a zaměřuje se na podrobnější informace, jak obětem násilí asistovat při žádání o odškodnění. Pokud o publikaci máte zájem, napište nám na adresu administrativa@profem.cz kde pracujete a k čemu by se vám mohla hodit, a my vám ji rádi zašleme za cenu poštovného.


Publikace vznikly v rámci projektu Odškodnění obětí genderově podmíněného násilí (Compensations for victims of GBV related crimes, VICO, 101005685) podpořeného Evropskou unií programem Spravedlnost (2014 – 2020).

 

Tištěná verze

Rádi vám zašleme publikaci v tištěné podobě za cenu poštovného.

administrativa@profem.cz

© 1994-2024 proFem | Redakce FenomioFlow