Nejste na to sama - informace pro oběti sexuálního násilí

Veronika Ježková, Dana Pokorná: Nejste na to sama - Informace pro oběti sexuálního násilí a jejich blízké, 2019

Obsah

Obětem sexuálního násilí, případně jejich blízkým, je určena brožura s názvem Nejste na to sama. Tato brožura má být nejen poradcem v období bezprostředně po sexuálním ataku, ale také průvodcem na cestě k bezpečnému zpracování tak náročného zážitku. Jedná se o druhé, aktualizované vydání.

Brožura je rozdělena do čtyř základních částí. První objasňuje podstatu sexuálního násilí, přibližuje mýty, s nimiž se můžete setkat a které mohou vést k neporozumění vaší situaci ze strany okolí, a popisuje konkrétní dopady, se kterými se můžete po traumatizujícím zážitku setkat.

Druhá část vás provede náročným obdobím následujícím po činu a obsahuje konkrétní informace, možnosti a doporučení, jak co nejlépe a bezpečně zvládnout nelehké situace a pocity, které můžete vnímat.

Ve třetí části se vám snažíme přiblížit právní možnosti řešení nastalé situace a přinášíme přehled vašich základních práv, přehledný popis průběhu trestního řízení a jeho jednotlivých fází a upozorňujeme na finanční nároky a podporu ze strany státu, které vám náleží, a mechanismy jejich uplatňování.

Vzory podání obsažené ve čtvrté části vám mohou posloužit jako vodítko, jak napsat některá potřebná právní podání. Dané ale neznamená, že je musíte vypracovávat sama, vždy se můžete obrátit na odborníky, jejichž kontakty uvádíme v příloze. Na konci brožury také naleznete slovníček odborných pojmů.

Brožura je k dispozici v tištěné podobě v naší kanceláři, verzi v PDF stáhněte zdarma zde.

Analýza online

Analýza je ke stažení na tomto odkazu.

Stáhněte si PDF

Tištěná verze

Rádi vám zašleme publikaci v tištěné podobě za cenu poštovného.

administrativa@profem.cz

Shrnutí

Hlavní zjištění jsme pro vás shrnuli v tomto článku.

Zobrazit

© 1994-2024 proFem | Nastavení cookies | Redakce FenomioFlow