VICO - právo obětí genderově podmíněného násilí na odškodnění

← zpět na Projekty

I přes transpozice evropských směrnic (Směrnice 2012/29/EU a Směrnice 2004/80/EC) do národních legislativ soudy v České republice, Bulharsku a Maďarsku stále nedokáží v mnohých případech zajistit obětem adekvátní odškodnění. Z toho důvodu jsme spojili síly v rámci projektu VICO s partnerskými organizacemi z Maďarska (PATENT) a Bulharska (BGRF), s cílem přispět k zajištění práva na odškodnění obětí genderově podmíněného násilí. 

V rámci projektu vznikla národní a mezinárodní analýza aktuální situace, která byla diskutována během kulatých stolů. V návaznosti na tyto získané informace jsme proškolili studentky a studenty právních oborů, nebo sdíleli informace v rámci závěrečné mezinárodní konference v listopadu 2022 v Praze.

Více k tématu odškodňování si můžete přečíst v závěrečné publikaci projektu Odškodňování obětí trestných činů v kontextu násilí na ženách. Druhá publikace, kterou jsme díky projektu vytvořili, Odškodnění obětem krok za krokem: příručka k náhradě újmy a peněžité pomoci obětem trestných činů (nejen) v kontextu násilí na ženách je určena právníkům a právničkám a zaměřuje se na podrobnější informace, jak obětem násilí asistovat při žádání o odškodnění. Tato publikace není volně ke stažení, pokud o ni máte zájem, napište nám na administrativa@profem.cz kde pracujete a k čemu by se vám mohla hodit, a my vám ji rádi zašleme za cenu poštovného.

Projekt VICO byl realizován od 1.1.2021 do 31.12.2022 a byl podpořen Evropskou unií programem Spravedlnost (2014 - 2020).

© 1994-2024 proFem | Nastavení cookies | Redakce FenomioFlow