Artemis - Promoting the right of protection of women

← zpět na Projekty

V mezinárodním projektu ARTEMIS jsme se zaměřovali na evropský ochranný příkaz; analyzovali jsme jeho používání, dobrou praxi a zvyšovali jsme povědomí právníků a pomáhajících organizací o možnostech jeho využívání.

V projektu jsme spolupracovali s pěti partnerskými organizacemi: Ebit s.r.l. (Itálie), PROGEU – Progress in European Union (Itálie), Autonomous Women's House Zagreb (Chorvatsko), Mesogeiako Institouto Meleton Koinonikou Fylou Idryma (Kypr), Syndesmos Melon Gynaikeion Somateion Irakleioy Kai Nomoy Irakleioy (Řecko).

Cílem projektu bylo zvýšit povědomí o možnostech využívání evropského ochranného příkazu (dle směrnice EU 2011/99/EU), který umožňuje soudní ochranné příkazy vydané v rámci jednoho členského státu, uplatňovat i v jiném členském státu EU. Vedle toho projekt cílil na zlepšení dovedností a znalostí v implementaci této směrnice.

V rámci projektu byla vytvořena příručka Evropský ochranný příkaz - Vše, co jste chtěli vedět, a báli jste se zeptat. Ke shlédnutí je záznam přednášky Veroniky Ježkové, vedoucí právních služeb proFem, a spolupracující advokátky Martiny Houžvové Vše, co jste chtěli vědět o EPO, ale báli jste se zeptat. Stáhnout si rovněž můžete stručný informační dokument o institutu EPO.

Projekt ARTEMIS: Promoting the right of protection of women through the application of the EC Directive 2011/99/EU and the European Protection Order (878592 — ARTEMIS — JUST-AG-2019/JUST-JACC-AG-2019) je podpořen Evropskou komisí a probíhá od 02/02/2020 do 02/02/2022.

© 1994-2024 proFem | Nastavení cookies | Redakce FenomioFlow