Vzdělávání | proFem

Domácí násilí a rodinné právo

Kateřina Kovářová

Domácí násilí a rodinné právo

Termín: čtvrtek 3.9.2020

Tento termín je již naplněn. V případě zájmu o tento kurz nás neváhejte kontaktovat, probereme spolu dostupné možnosti.


Název kurzu: Domácí násilí a rodinné právo

Akreditace: akreditovaný vzdělávací program MPSV

ObsahPrakticky vedený kurz pro všechny, kdo se v rámci své poradenské práce setkávají s oběťmi domácího násilí. Lektoři Vás provedou tématy vznik a zánik manželství, majetkové uspořádání, předběžná opatření, péče o nezletilé děti a výživné.  Seznámíte se s principy a procesními postupy rodinného práva, dozvíte se, kdy a jakým způsobem se podávají návrhy, včetně předběžných opatření. Lektoři Vás seznámí s řadou kazuistik a příklady z praxe. Prostor bude věnován také Vaším dotazům a situacím, se kterými se při své  práci setkáváte. 

Hlavní lektorka:

  • Mgr. Veronika Ježková - Od roku 2007 působí jako samostatný advokát. Od července 2015 spolupracuje s proFem, o.p.s., kde vede právního tým AdvoCats for Women pomáhající obětem sexuálního a domácího násilí. Působí také jako ředitelka organizace Pro bono aliance zasazující se o společensky odpovědný výkon právních profesí.

Další lektor:

  • Mgr. David Oplatek - Od roku 2015 působí jako samostatný adokát a již několik let spoluprace s organizací proFem v oblasti práce s oběťmi domácího a sexuálního násilí.

Délka kurzu: 8 hodin (přibližný čas: 9:00-16:00hod., s hodinovou pauzou na oběd)

Cena: 1890 Kč/osoba

V ceně kurzu jsou zahrnuty nápoje a tištěné materiály. Každý z účastníků obdrží po skončení kurzu osvědčení o asbolvování. Podmínkou pro udělení osvědčení je účast na celé délce kurzu.

Místo konání: V Luhu 715/6, 140 00 Praha 4 - Nusle