Novinky | proFem

Zúčastnili jsme se setkání v Itálii

Eva Michálková

06.11.2018

Zúčastnili jsme se setkání v Itálii

29.-31.10.2018 proběhlo čtvrté koordinační setkání mezinárodního projektu Love & Respect tentokrát u našich partnerů v Città di Castello, v Itálii. Za proFem se ho zúčastnily projektová koordinátorka a sociální pracovnice působící v projektu.

V projektu nás čeká ještě dalších deset měsíců, na setkání jsme se tedy věnovali zejména koordninačním a komunikačním otázkám tak, aby se nám v tak velkém týmu dobře spolupracovalo (do projektu je zapojeno šest partnerských organizací). Plánovali jsme také další vývoj projektu, který bude v následujících měsících vrcholit.

Podařilo se nám zejména naplánovat společnou kampaň k 16 dnům aktivismu, které probíhají na konci listopadu po mezinárodním dni boje proti násilí na ženách. Kampaň bude probíhat na již existujících sociálních sítích všech partnerských organizací a obsahově bude vycházet z výsledků výzkumu, který jsme v rámci projektu realizovali. Cílem kampaně bude upozornit na to, že také mladí lidé a teenageři mohou zažívat násilí v partnerských vztazích a ani jim se tato problematika nevyhýbá.

Mezi partnerskými organizacemi jsme také sdíleli to, co se v rámci facebookových a instagramových kampaní daří, tipy na úspěšné příspěvky a nápady na další pokračování. Do práce sociálních sítích jsou v partnerských organizacích zapojeni dobrovolníci a dobrovolnice, které jsme vyškolili v rámci pod-projektu Ambassadors of Love & Respect.

Věnovali jsme také finalizaci obsahu společné webové platformy a kvízu, které nyní dokončujeme a do konce roku by měly již fungovat. Na společné platformě budou zveřejněny ucelené informace o problematice partnerského násilí mladých lidí, v mobilním kvízu se pak mladí lidé sami mohou interaktivní formou o tématu dozvědět více a zároveň se otestovat zda jsou ve zdravém nebo toxickém vztahu.

Po společné domluvě s partnery se příští koordinační setkání bude konat na začátku června v chorvatském Zagrebu u partnerské organizace CESI.

Přečtěte si více o našem mezinárodním projektu Love&Respect, jehož jsme hlavní koordinátoři a který je podporován programem Erasmus+.

gallery