Novinky | Profem

Znásilnění pod kůží: dokument ČT

Eva Michálková

22.11.2021

Znásilnění pod kůží: dokument ČT

Sledujte nový dokument, na kterém jsme spolupracovali a který se věnuje problematice sekundární viktimizace obětí sexuálního násilí.

S čím vším se setkávají oběti sexuálního násilí, pokud se věc rozhodnou nahlásit na policii? Jak to na ně dopadá? Co dělat lépe?

Odpovědět na tyto otázky si vzal za cíl nový dokumentární film režisérky Kateřiny Hrochové a Jaroslava Hrocha. A to prostřednictvím reálných příběhů žen, které sexuální násilí zažily, a které při řešení této situace narazily na řadu překážek, nepochopení ze strany institucí či odborníků, či dokonce obviňování nebo zpochybňování.

Děkujeme autorům dokumentu, že nás ke spolupráci oslovili, a že se jim podařilo zachytit problematiku sexuálního násilí v celé její šíři.

Především si pak velmi vážíme odvahy a otevřenosti všech žen, které se se svým příběhem rozhodly v tomto dokumentu svěřit.

Dokument sledujte v úterý 23.11 v 21.35 na ČT 2. Dále by měl být dostupný také na webových stránkách ČT.

 

Zažili jste nebo zažíváte sexuální násilí? Jsme tady pro vás!

  • infolinka pro oběti sexuálního násilí na 777 012 555, každé pracovní úterý od 17 do 19 hod. a každý pracovní čtvrtek od 19 do 21 hod.
  • osobní sociální a právní poradenství v Praze, Berouně, Benešově nebo Příbrami (po objednání na 608 22 22 77, nebo emailu poradna@profem.cz)