Novinky | Profem

Získaly jsme prestižní cenu Evropské komise RegioStars Awards

Eva Michálková

20.11.2023

Získaly jsme prestižní cenu Evropské komise RegioStars Awards

Máme velkou radost z ocenění našeho dvouletého projektu sociálních inovací, který byl financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.

Ocenění je pro nás dalším důkazem, že to, co děláme, má opravdu smysl a aktivitami pomáháme řešit rozsáhlé a komplikované sociální problémy, ke kterým sexuální a domácí násilí patří.

Díky projektu jsme vytvořily například interaktivní pomůcku pro psychoterapii traumatu, nové postupy a nástroje pro přímou pomoc obětem sexuálního násilí, nebo podkladové materiály pro centrum PORT, první komplexní centrum pro oběti sexuálního násilí v Česku, na kterém nyní usilovně pracujeme a které budeme otevírat začátkem nového roku. 

Hlavní metodou projektu byl tzv. Human-centered design (HCD), díky níž jsme do analýzy potřeb, nebo testování prototypů nástrojů zapojily naše klientky, interní i externí spolupracovnice nebo další odbornice a odborníky.

Podívejte se na záznam závěrečné konference projektu, kde jsme inovační proces v naší organizaci shrnuly a hovořily i o dalších přínosech projektu a metody HCD.

Cenu na vyhlášení v Ostravě přebírala naše vedoucí projektového oddělení Iva Peterková.

gallery