Novinky | proFem

Školení v Gruzii

Eva Michálková

15.09.2018

Školení v Gruzii

Od 10. do 15. září jsme se s našimi dobrovolnicemi zúčastnily v gruzínském městě Rustavi školení, které je součástí projektu Ambassadors of Love and Respec

Gruzínské školení je první z aktivit pod-projektu Ambassadors of Love & Respect a za proFem se ho účastnila projektová koordinátorka, sociální pracovnice a tři dobrovolnice. Kromě nás se zúčastnili také partneři z Arménie, Gruzie, Itálie, Rakouska a Španělska. Cílem školení bylo především dobrovolníky (ambasadory) zaškolit v oblasti práce se sociálními médii, seznámit je s tématem partnerského násilí mladistvých a zvýšit tak jejich kompetence a dovednosti k moderování facebookových skupin a práce s instagramem, které jsou aktivitami projektu Love and Respect.

Po dopravení se na místo čekalo dobrovolnice a dobrovolníky 6 dní nabitých nejrůznějšími aktivitami – přednáškami, workshopy, prezentacemi a diskuzemi - při kterých získali nespočet informací. Nejprve naše projektová koordinátorka připomenula projekt Love & Respect, dále následovaly workshopy s informacemi o tom, jak vypadá zdravý vztah a co to vůbec je teen dating violence. Později byli dobrovolníci poučeni o peer education a způsobech, jakými je možné se zapojovat do prevence násilí ve vztazích mladých lidí a na příkladech si vyzkoušeli, jak komunikovat s oběťmi partnerského násilí. Následoval workshop zaměřený na sociální média a jejich využití ve tvorbě kampaně a výlet do Tbilisi. V závěru se pak dobrovolníci dostali k vytváření plánů kampaní jednotlivých týmů, k rozdělení jednotlivých úkolů a naplánování prvních příspěvků.

Díky tomuto školení dobrovolníci získali nové vědomosti o tématu teen dating violence a specificích různých zemí, o vzdělávání mladých lidí v této oblasti, o použití sociálních médií pro naše účely. Školení tak ambasadorům pomohlo prohloubit jejich motivaci k práci na projektu a posílilo naši spolupráci se zahraničními partnerskými organizacemi.

Školení organizovala naše partnerská organizace Sakhli (Gruzie), během školení zazněly příspěvky od všech partnerských organizací. Za proFem organizovala sociální pracovnice workshop na téma práce s mladými lidmi se zkušeností násilí.

Autorka článku: Andrea Hermanová

gallery