Novinky | proFem

Přečtěte si nový zpravodaj Vaše právo

Barbora Báštěcká

21.12.2020

Přečtěte si nový zpravodaj Vaše právo

V novém čísle našeho zpravodaje se můžete dočíst například o projektu Artemis.

Pokud vás zajímají Překážky ochrany obětí genderově podmíněného násilí na úrovni EU, můžete si přečíst o projektu Artemis a o výzkumu, který jsme v jeho rámci realizovali. 

V článku Znásilnění u nás a v Evropě jsme se podívali na to, jak instituce řeší trestný čin znásilnění v dalších zemích. Kam se Česká republika může posunout v pomoci obětem?

Možnosti a limity psychoterapie obětí sexuálního násilí jsme probírali s mnoha experty u kulatého stolu. V novém čísle zpravodaje si můžete přečíst, k čemu jsme společně došli.

Text Společně usilujeme o skutečnou a dosažitelnou pomoc obětem trestných činů vám představí naše dlouhodobé snahy o změny v legislativě týkající se této oblasti.

Do naší přímé práce s oběťmi domácího násilí můžete nahlédnout skrze článek z názvem Jak může probíhat psychoterapie po znásilnění.

V aktualitách se dozvíte o novém mezinárodním projektu a o tom, že Ve třech se to lépe táhne a že jsme společně společně s organizacemi Acorus – centrum pro oběti domácího násilí, z.ú. a ROSA – centrum pro ženy, z. s. založili Koalici NeNa.

Představíme vám také naší kolegyni Naďu Gubovou, která u nás působí jako sociální pracovnice a terapeutka. 

Také jsme samozřejmě oslavili Mezinárodní den proti násilí na ženách. Zajímá vás jak?

Zpravodaj čtěte v elektronické formě zde.

Přejeme Vám inspirativní čtení!