Novinky | proFem

Pomozte nám vybudovat unikátní centrum pro oběti sexuálního násilí

Barbora Báštěcká

29.11.2021

Pomozte nám vybudovat unikátní centrum pro oběti sexuálního násilí

Jako první v České republice začínáme budovat centrum, v němž oběti sexuálního násilí či jejich blízcí dostanou komplexní pomoc. Otevřené by mělo být v příštím roce.

Jaké služby v novém centru najdete? Půjde o všechny naše služby, které již aktuálně poskytujeme: sociální a právní poradenství, skupiny pro oběti sexuálního násilí, individuální terapii, případně zprostředkování právního zastupování. Co bude centrum nabízet navíc jsou však krizové služby určené obětem bezprostředně po útoku: 

  • krizovou pomoc, tedy sociální a psychologickou pomoc obětem, a to v jakoukoliv denní dobu;
  • krizový pokoj pro krátkodobý pobyt v případě zájmu klientky s cílem poskytnout jí bezpečný prostor pro stabilizaci;
  • sběr a uskladnění vzorků bez nutnosti se jakkoliv zavázat, že oběť tyto vzorky využije v trestně-právním řešení situace;
  • výslechovou místnost, pro případ, že se klientka rozhodne k trestně-právnímu řešení situace.

Vznik takového centra však není jednoduchý. Čeká nás rozsáhlá rekonstrukce, zařízení celého objektu, aby se v něm naše klientky a naši klienti cítili, co nejbezpečněji, ale také navýšení našeho personálu, abychom dokázali pomoci opravdu všem, kteří to potřebují. 

Souhlasíte s tím, že by v Česku měla být dostupná pomoc obětem sexuálního násilí? Podpořte vznik prvního centra pro oběti sexuálního násilí!

Zašlete nám dar na účet naší veřejné sbírky: 

2601981608/2010 

Přejete si obdržet potvrzení o daru, abyste si částku mohli odečíst od daňového základu? Do poznámky k platbě napište vaše jméno a poté vyplňte tento formulář. Potvrzení vám do několika dnů od obdržení platby zašleme na email.

Přispět můžete také prostřednictvím QR kódů:

Za všechny vaše dary vám děkujeme, použijeme je na pomoc a podporu obětem domácího a sexuálního násilí.