Novinky | proFem

Krizové poradenství

Eva Michálková

14.04.2022

Krizové poradenství

Od února 2022 jsme tu pro Vás již 4 dny v týdnu

Nad rámec našich sociálních služeb nabízíme také krizové poradenství a to formou chatu nebo telefonické linky.

V únoru 2022 jsme obnovili chatové krizové poradenství na našich stránkách www.chat.profem.cz, a to dva dny v týdnu: každou pracovní středu 18-21 a každý pracovní pátek 9-12.

Chatové poradenství je určeno všem osobám starším 16 let, které zažily či zažívají domácí či sexuální násilí. Služba je taktéž určena osobám blízkým obětí, které se chtějí poradit například o tom, jak citlivě o tématu hovořit nebo jak svého blízkého podpořit.

Infolinka pro oběti sexuálního násilí je července 2021 v provozu na telefonním čísle 777 012 555, a to také dva dny v týdnu: každé pracovní úterý od 17 do 19 hod. a každý pracovní čtvrtek od 19 do 21 hod.

Specializovaná infolinka je určena všem osobám starším 16 let, které zažily sexuální násilí v dětství, dospívání nebo v dospělosti, ať už se jedná o útok před několika lety či aktuální nebo nedávný. Infolinka je taktéž určena osobám blízkým obětí, které se chtějí poradit například o tom, jak citlivě o tématu hovořit nebo jak svého blízkého podpořit.

Naše krizové služby nabízí možnost anonymního vystupování, jsou diskrétní a poskytovány zdarma. Na chatu i lince se potkáte pouze s ženami, které jsou proškoleny v tématice domácího i sexuálního násilí a zajistí Vám citlivý, empatický, přátelský, ale profesionální přístup. Pro využití služby se nemusíte objednávat, prostě přijdete, když potřebujete. Jsme tu pro Vás.