Respect and Love - Preventing TDV II

Mezinárodní projekt usiluje o zvýšení povědomí o násilí mezi mládeží, zvyšování kompetencí pracovníků pro práce s tímto tématem a potažmo snížení výskytu tohoto fenoménu.

Tento projekt navazuje na stejnojmenný mezinárodní workshop, kteýár byl realizován v lendu v gruzínské metropoli Tbilisi. Projekt realizovala gruzinská organizace Sakhli a obsahem workshopu byly nápady a isnpirace pro preventivní aktivity s mládeží na téma násilí ve vztazích.

I tento návazný projekt se věnuje prevenci násilí ve vztazích mezi mládeží. Projekt realizujeme s partnery s z Arménie (Society withou violence), Gruzie (Sakhli), Chorvatska (CESI), Itálie (Villa Montesca), Rakouska (Hazzissa) a Španělska (Indera). Hlavními aktivitami projektu jsou:

1. Lokální výzkum v jeddotlivých zemích, jehož cílem je zmapovat výskyt násilí mezi mládeží a jeho konkrétních podob.

2. Komparativní výzkum - porovnání výsledků jednotlivých zemí.

3. Online platforma (webové rozhraní) pro pracovníky s mládeží - součástí této platformy bude databáze organizací v Evropě, které se zaměřují an téma násilí ve vztazích a pracují s mládeží. Další částí webového rozhraní bude online knihovna, kde budou dostupné materiály pro učitele a lektory primární prevence, aby mohli dále šířit osvětu v této oblasti. Webové stránkly budou vyhotoveny v 8 jazykových mutacích (angličtina, arménština, čestina, gruzínština, italština, němčina, chorvatština a španělština).

4. Moderované facebookové skupiny pro diskuse s mládeží na téma násilí ve vztazích. Facebookové skupiny budou realizovány v každé partnerské zemi.

5. Interaktivní mobilní kvíz - kvíz bude umístěn na webovém rozhraní, ale bude uzpůsoben také mobilnímu webovému rozhraní. Cílem této aplikace je otestovat si, zda vztah, ve kterém člověk je, je ok.

Články k projektu

Preventivní workshop na Gymnáziu Benešov

4. 7. 2018

Dne 26. června se uskutečnil preventivní workshop v Gymnáziu Benešov. Se 17 studenty třetích ročníků…  | více...

Meeting v Barceloně

21. 6. 2018

6.- 8. června proběhlo třetí koordinační setkání mezinárodního projektu Love & respect tentokrát u…  | více...

Meeting v Grazu

22. 3. 2018

12.-.14.3. proběhlo již druhé koordinační setkání v rámci mezinárodního projektu Love and Respect,…  | více...

Setkání s partnery Erasmus +

10. 11. 2017

První koordinační setkání s partnery Erasmus + v rámci projektu „Love and Respect - Preventing Teen…  | více...

  • <<
  • 1
  • >>
  • Stránka 1 z 1