Otázka:

Dobrý den, mám dotaz týkajícího se mého bejvalýho přítele a syna. Rozešli jsme se před dvouma rokama,mlátil nás a psychicky týral,odešla jsem od něj,po delší době se ukázalo co v něm je ,psychicky mě likviduje,máme sepsanou dohodu na sociálce,o úpravě styku,ale on ji nedodržuje a stále po mě vyžaduje že kluka chce ve všední den,jinak si ho nebral ani ve stanovené termíny,kluka mi vracel v žalostném stavu,odřeného ,neošetřenýho nic.Kdy mohl tak mě udával na sociálce s vymyšleným důvodem a byla jsem prošetřována. stále něco hledá. Poslední kapka byla ,prvního září.Můj syn šel poprvé do školky,můj bejvalej neměl zájem s námi jít do školky a ve 13hodin mi volal,že je před školkou a jde za naším synem.Syna si nechal probudit a mluvil s ním pod dozorem ředitelky a učitelky.Já s tím nesouhlasila,ale vlastně já když s něčím nesouhlasím,tak to udělá naschvál a dohodu nedodržuje a když se mu nepodřídím,tak si na mě stěžuje,že nedodržuju styk s dítětem. A musím opět navštívit sociální pracovnici. Dokonce při stěhování si fotil průběh stěhování a pak mě šel udat na sociálce a podal tam fotografie,které nafotil,bez mého vědomí.ani při jednom prošetřování neschledali žádný problém o dítě se starám řádně.A když se ozvu já na sociálce,tak sociální pracovnice stojí na jeho straně,protože je vidět že dává podměty na prošetření a vlastně má tím zájem o syna..A já??? co můj syn?? Sám mi otec mého syna řekl,že budu platit,a dost dlouho za to,jakej byl chudák.Naprosto nic nedodržuje,ani dohodu,musím mu vyhovět já a když se nepodvolím,tak se mstí.Bojím se co mám dělat.Jsem zoufalá.Nemám peníze na právníka a vím,že mi očividně na sociálním uřadě nepomohou.Aještě jednu věc,když mi přijede syn domů,brečí mi,že se stýskalo a že mi nemohl zavolat,protože táta nemá telefon,ani nikdo jiný a když volám já,tak mi otec dítěte oznámí,že mi potom nic není a že ho přiveze ve stanovený čas a položí telefon. Ve školce jsem dostala vynadáno,za jeho návštěvu,že narušil řád třídy ,ale já nevím jak se mu bránit.je to psychická zátěž,už nevím jak dál.Předem moc děkuju za odpověd. A omlouvám se,že je to takto chaoticky napsáno,ale já už nemohu .Ikdyž jsem po otci požadovala poloviční náklady na školkovné,tak mi bylo řečeno,že platí alimenty a víc mi nedá,ale přece to je pro syna a proč má za to všechno pikat i malej syn,kterej byl svědkem všeho co se doma dělo a já jsem zoufalá,že nás nedokžu ubránit .

Odpověď:

Po prostudování Vašeho e-mailu bych na Vás měla řadu dotazů, jejichž zodpovězení by mi pomohlo kvalifikovaně Vám poradit.

Jedná se asi o tyto věci:

Pokud Vás Váš přítel a otec Vašeho syna fyzicky týral, obrátila jste se na Policii ČR a byl tam sepsán protokol?

Oznámila jste týrání někdy jinému orgánu, který sepsal protokol ?(myslím tím sociálku)

Jak je možné, že styk s dítětem máte upraven dohodou sepsanou na sociálce a nikoli rozhodnutí soudu?

Jak je stanovena výše výživného?

Chcete podat návrh na zvýšení výživného díky zvýšení nákladů na školku syna?


Pokud jste z Prahy, mohu Vám poradit, případně sepsat podání k soudu. Zavolejte mi kromě úterka příští týden na můj telefon 775 25 90 66 , případně mi na dotazy odpovězte e-mailem na adresu : jirinaskachova@seznam.cz. Na základě Vámi velmi emotivně vylíčené situace, která je jistě stresující jak pro Vás tak pro dítě, nemohu zodpovědně radit.

 

Odpovídá: právnička týmu AdvoCats