Lidka Brichcínová

Sociální pracovnice
Pobočka: Praha
+420 77 44 33 031
lidka.brichcinova@profem.cz

Vystudovala VOŠ sociálně-právní, následně bakalářský obor „Pastorační a sociální práce“ a magisterský obor „Diakonika – křesťanská krizová a pastorační práce“ na Evangelické teologické fakultě UK. Průběžně se vzdělává prostřednictvím kurzů, konferencí a výcviků.

Dlouhodobě se soustředí na oblast duševního zdraví a problematiku sexuálního násilí. Od r. 2013 pracovala v Dětském krizovém centru, kde v současné době spolupracuje externě a poskytuje okamžitou krizovou pomoc dětem v náročných životních situacích. Od r. 2014 působí ve službě následné péče Dobroduš, kde poskytuje individuální konzultace, organizuje komunitní akce a v rámci dobrovolnického projektu koordinuje spolupráci dobrovolníků s klienty, kteří jsou na cestě k zotavení z duševní nemoci. Má zkušenost s lektorskou činností. Zajímá se o techniky práce s tělem – focusing a biosyntézu.

Ve svých akademických pracích se zabývala tématem sexuálního násilí a určitými možnostmi pomoci osobám s touto zkušeností. Do proFem nastoupila v listopadu 2018 a poskytuje odborné sociální poradenství v Praze.