Den proti násilí na ženách

Jitka Řeháčková Pecharová

25. listopad a 16 akčních dní po něm každoročně patří boji proti násilí na ženách. Snažíme se v tomto období ozývat a upozorňovat společnost ještě o něco hlasitěji než obvykle.

Symbolicky v listopadu jsme zavedli novou službu pro oběti domácího a sexuálního násilí – chatové poradenství.

22.11 jsme novinářům představili analýzu rozsudků v případech sexuálního násilí, kterou zpracovala naše vedoucí právnička Mgr. Veronika Ježková, a zveřejnili infografiku, která přibližuje toto téma v několika alarmujících číslech.

A v listopadu měníme i způsob naší vizuální prezentace. Poprvé v historiii proFemu měníme logo. Možná poznáte, že pochází ze stejné dílny, jako naše logo původní, totiž od grafičky Jany Štěpánové, které tímto děkujeme, za její dlouhodobou podporu proFemu. Cesta k novému logu trvala skoro rok. Hledali jsme symboly, které charakterizují jak naše téma, tak náš způsob práce.

Nakonec jsme se rozhodli pro dvě hesla, která snad naší práci charakterizují nejlépe. Právo – neznamená jen právní poradenství a zastupování pro klientky, ale také právo na život bez násilí, lidská práva a právo na – naše druhé heslo - pomoc.  Chceme klientkám pomáhat právem a chceme svým aktivitami, analýzami a publikacemi také pomáhat právu, aby lépe sloužilo společnosti.

Zde si můžete rozkliknout profil Jany Štepánové a webové stránky grafického studia.