Konference: Ekonomické dopady domácího násilí ve zdravotnictví

11. 5. 2016

proFem o.p.s. si Vás dovoluje pozvat na konferenci s mezinárodní účastí Ekonomické dopady domácího násilí ve zdravotnictví,která se bude konat pod záštitou ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Mgr. Jiřího Dienstbiera.

KDY: středa 1. června 2016 od 9:15 hod.
KDE: v budově Lichtenštejnského paláce, U Sovových mlýnů 506/4, 118 00 Praha

Konference představí výzkumný projekt Ekonomické dopady domácího násilí ve zdravotnictví, jehož cílem bylo vyčíslit náklady spojené se zdravotními následky domácího násilí v České republice. V rámci projektu jsme provedli unikátní průzkum formou osobního dotazování celkem 3000 žen v celé České republice. Výsledky průzkumu vyčíslují finanční dopady zranění a chronických následků domácího násilí ve zdravotnickém sektoru v roce 2014. Setkání se zúčastní organizace, jež se na výzkumu podílely, a budou představeny výsledky a nová zjištění, která z výzkumu vyplývají.
Ze zapojených organizací vystoupí zástupci a zástupkyně z výzkumné agentury MindBridge, Ministerstva zdravotnictví, Světové zdravotnické organizace a také zahraniční expertky z psychosociálního oddělení, které se věnuje speciálně obětem sexuálního a domácího násilí, a je součástí centrální pohotovosti v norském Oslu.


Předpokládaný závěr konference je v 14.30 hod. Případné dotazy směrujte prosím elektronicky na email: ondruskova.jitka@profem.cz nebo na tel. 774 433 024.

Na konferenci se můžete přes tento odkaz: https://docs.google.com/forms/d/1a_iJidqku5mPqhYwbWXrLbb3wKWdWDp5YthsMUDNkmk/viewform?c=0&w=1

Program a pozvánka ke stažení zde.

 

 

 

dd

Projekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů.