Workshop v Berouně

28. 4. 2014

Naďa Gubová

Ve středu 23. dubna 2014 proběhly v letošním roce první dva workshopy v rámci projektu “Mluvme spolu o domácím násilí“, který realizuje proFem, o.p.s. ve spolupráci s Avon Cosmetics. Navštívili jsme studentky Berounské Obchodní akademie, současně Střední pedagogické školy a Jazykové školy s právem státní závěrečné zkoušky.

Workshopu se účastnilo tentokrát pouze ženské publikum, 58 studentek 2. a 3. ročníku. Zapojení studentek do diskusí bylo moc příjemné, až nám bylo líto, že nemáme na povídání více času. Oba workshopy nám utekly jako voda!

Studentky hodnotily všeobecně workshop velmi pozitivně. Nejvíce zaujal krátký film o 17leté dívce, která řeší problém ve vztahu se svým přítelem, kde se objevuje násilí. Otázky k diskusi se objevovaly nejen v souvislosti s filmem, ale také během první části, kdy jsme mluvily o znacích a formách násilí ve vztahu, jaké varovné signály je dobré vnímat, o čem nám můžou vypovídat, a na koho se můžeme obrátit, když potřebujeme pomoct nebo se chceme jen poradit.

Součástí letošního projektu je i průzkum mezi studenty, formou dotazníku, kterým bychom rádi zjistili, jakou mají mladí lidé představu o násilí ve vztahu, co si pod tímto pojmem vlastně představují a zda-li se s ním ve svém okolí setkávají. Zprávu z toho průzkumu zpracujeme během podzimu 2014.

Rádi bychom poděkovali všem, kteří se zúčastnili přednášky, moc děkujeme za reakce, za otázky, za diskusi a za vyplnění dotazníku!

První dva workshopy tohoto roku se opravdu moc povedly!